
Werkzaamheden maken huisaansluitingen Hornwaard
Van 15 september tot en met 14 november werkt aannemer A.Hak in de Broekerwaard aan het aansluiten van huurwoningen op het warmtenet.
Werkzaamheden en planning
In opdracht van HVC werkt aannemer A.Hak in de Broekerwaard aan het aansluiten van huurwoningen op het warmtenet. Per dag maken ze bij twee woningen een aansluiting op de warmteleidingen in de straat.
Het maken van de huisaansluitingen start op maandag 15 september en duurt tot en met vrijdag 14 november. Onverwachte situaties, zoals het weer, kunnen van invloed zijn op de planning en/of de werkwijze.
Aannemer Hemubo voert in opdracht van Woonwaard de werkzaamheden in de huurwoningen uit. Zij geven aan bewoners door wanneer er in hun woning werkzaamheden nodig zijn.
Route door de straat
Voor het uitvoeren van deze werkzaamheden komt er een werkvak van ongeveer 60 tot 80 meter lang in de straat. Dit werkvak schuift op en bevindt zich steeds voor de aan te sluiten woningen. De stratenmakers werken hier achteraan en maken de straat bij 4 tot 6 woningen tegelijk weer netjes dicht en bereikbaar. Hieronder is aangegeven in welke volgorde de aannemer door de straat gaat. Op de plattegrond zijn de fases te zien.
volgorde | werkzaamheden |
1 | aansluiten huurwoningen in fase 5 |
2 | aansluiten huurwoningen in fase 4 |
3 | aansluiten huurwoningen in fase 1 |
4 | aansluiten huurwoningen in fase 2 |
5 | aansluiten huurwoningen in fase 3 |
Plattegrond fases aanleg warmtenet Hornwaard Alkmaar

bereikbaarheid
Het werkvak wordt afgezet met bouwhekken. Hierdoor is het niet mogelijk om de Hornwaard rond te rijden. De parkeervakken in het werkvak en naast de bouwhekken zijn tijdelijk niet te gebruiken. De stoep en de woningen blijven bereikbaar. Ook met een rolstoel, rollator of scootmobiel.
Tijdens het werk in fase 1 zijn de garages met nummer 39, 41, 43, 45 en 47 tijdelijk niet in- en uit te rijden. Door de wegafsluiting is er niet voldoende ruimte om dit veilig te kunnen doen. Naar verwachting is deze situatie van 13 t/m 29 oktober. De aannemer doet zijn best om de garages zo snel mogelijk weer bereikbaar te maken.
Parkeren
De parkeerplekken in het werkgebied komen tijdelijk te vervallen. We doen ons best zoveel mogelijk parkeerplekken bereikbaar te houden. Bewoners en bezoekers kunnen gebruik maken van de tijdelijke parkeerterreinen bij de in- en uitrit van de Hornwaard en Hiemerwaard (deze houden we langer beschikbaar).
Ophalen afval
Door de wegafsluiting kunnen we ter hoogte van de werkzaamheden de afvalbakken niet legen. Bewoners kunnen hun afvalbak aanbieden op de plekken waar op dat moment geen werkgebied is.
Verder goed om te weten over de werkzaamheden
- Tijdelijk rijdt er bouwverkeer in de straat/buurt. Er worden graafmachines en tractoren/kiepauto’s gebruikt voor het afvoeren van grond en stenen.
- Bij het werken in de grond moet de grond droog zijn. Bij veel regen of als er grondwater omhoog komt, zetten we pompen in om het grondwater weg te pompen. Dit zijn geluidsarme pompen. Toch kunnen deze voor geluidsoverlast zorgen. De pompen staan ook buiten werktijden aan.
- De werkzaamheden mogen we uitvoeren tussen 07.00 uur en 19.00 uur. Over het algemeen werken de aannemers tot 16.00 uur.
Ongemak en overlast
We begrijpen dat deze werkzaamheden opnieuw ongemak en overlast veroorzaken voor bewoners. Dit is de laatste fase die nodig is om de huurwoningen aan te sluiten op het warmtenet. Daarna hoeft HVC geen werk meer uit te voeren in de Hornwaard.
Vragen?
Heb je vragen over de werkzaamheden, neem dan contact op met onze omgevingsmanager. Dat kan via de contactknop onderaan dit bericht.
Contact met HVC
Heb je vragen over de aanleg van het warmtenet in regio Alkmaar of wil je meer weten over bepaalde werkzaamheden?
